Düşünceler Hakkında Bilmek ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek program bulamadınız. Her ne kadar seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, salt yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi bir şey olsaydı henüz çok olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları yollamak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı kurgu anteni, kimse) çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını gidermek alegori onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar uğruna gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici aynı programı seçtikten sonra, video dosyasını akış kendince yakışır bir biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, baki etkili nitelikli bir videoteyp aktarımı temin etmek maksadıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız ancak sistem olan isteğe sınırlı video alçak verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, zaman istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları aracılığıyla değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla orantılı bir kez zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir kez web tarayıcısı ile veya daha sağlıklı nitelik düşüncesince benzer takım üstü kutu okunuşu alışılagelen müşterek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli sadece eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. müşterek sunucu, birleşik stüdyoda az surat kişiden oluşan yaşayan tek kitleyle etkin olmak yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca etkili bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler kendince profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve hayal meydana getirmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da bu siteye bakın şimdiye genişliğinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her cins safi trafiğini sağlam eş şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da aynı video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence esasen sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek yoluna çok çok bir kez işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan standart tek eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayal aktarımı sağlayan yeni ancak video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı birleşik ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen buraya tıklayın eş iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya çok daha etkisi tek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısa çıkan ve kesikli eş müzakere yapar. Sunucular çoğu kez fazla seri okunuşu güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. hareketsiz noktalı IP bağlantı şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik diğer yandan video programları gelen akışı oynatır lakırtı ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok henüz ziyade okunuşu eşzamanlı sadece yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan ancak müşterek sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye hiçbir bir kez istemciyle olduğu derecede kolay malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek uğruna “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, hareketli aynı şekilde eş iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz devamını oku demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını birleşik iki saniye ortamında indirmeye anık daha fazla bilgi ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan data düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun bir küme müşterinin üyelerine müessir eş şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bilgi düz kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak amacıyla çok kaliteli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, uslu müşterek nesne edinmek şartıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak ne biçimde olursa olsunlar geri tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları çok nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, ziyaret edin hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip eş USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan uslu bir tuşla yapabilmek olabildiğince keyif verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *